ΑΕΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (1-1) ΗΜΙΧΡΟΝΟ

ΙΣΟΠΑΛΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΑΕΚ ΚΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΥΠΟ ΕΝΤΟΝΕΣ ΑΠΟΔΟΚΙΜΑΣΙΕΣ

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στο ΟΑΚΑ και το ημίχρονο βρίσκει τις δύο ομάδες στο 1-1.

Για ακόμη μια φορά, κάκιστο παιχνίδι για την ΑΕΚ, χωρίς να μπορεί να επιβάλει τον δικό της ρυθμό. Οι απουσίες είναι πολλές, η ομάδα δυσκολεύεται να βρει συνοχή και να παίξει σωστό ποδόσφαιρο.

Το πρώτο γκολ
Η "Ένωση άνοιξε το σκορ με εξαιρετικό σουτ του Στίβεν Τσούμπερ, έξω από την μεγάλη περιοχή, στο 14ο λεπτό.

Ισοφάριση
Ο Ολυμπιακός στο 20ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1 με τον Ελ Αραμπι, έπειτα από λανθασμένη επέμβαση του Στάνκοβιτς.

Έντονες αποδοκιμασίες
Ο κόσμος "βράζει" και αποδοκιμάζει έντονα τους παίκτες, την διοίκηση και τον πρόεδρο. Ακόμη και στο πρώτο γκολ της ΑΕΚ, ο κόσμος συνέχισε να αποδοκιμάζει την ομάδα σε μεγάλο βαθμό.

Έξω ο Κριχόβιακ λόγω... ενοχλήσεων
Αναγκαστική αλλαγή πριν την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου για την ΑΕΚ. Περνάει έξω ο Κριχόβιακ λόγω ενοχλήσεων στο ισχίο και την θέση του παίρνει ο Σάκχοφ.